Zaczynamy!

OPAL to niezapomniana zabawa w najlepszym harcerskim stylu. Podczas trzech grudniowych dni odbywa się aż pięć konkursów: konkurs piosenki, fotograficzny, recytatorski, plastyczny, i literacki. Wszystko podsumowane dwoma koncertami: zuchowym oraz finałowym.

OPAL powstał 33 lata temu za sprawą hm. Rosławy Szleng. Na początku był to bardzo mały lokalny festiwal, ale rozwinął się tak bardzo, że został przekształcony w ogólnopolski. W tym roku uruchomimy rozpalimy w sobie harcerski ogień oraz wrócimy do korzeni skautingu.

Jesteście gotowi na solidną dawkę śmiechu, mnóstwo utalentowanych ludzi oraz prawdziwą harcerską atmosferę? Podejmijcie wyzwanie! Weźcie udział w XXXIV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym „OPAL”. Ruszamy już wkrótce!