O festiwalu

OPAL to niezapomniana zabawa w najlepszym harcerskim stylu. Podczas trzech grudniowych dni odbywa się aż pięć konkursów: piosenki, fotograficzny, recytatorski, plastyczny i literacki. Wszystko podsumowane dwoma koncertami: zuchowym oraz finałowym.

OPAL powstał 33 lata temu za sprawą hm. Rosławy Szleng. Na początku był to bardzo mały lokalny festiwal, ale rozwinął się tak bardzo, że został przekształcony w ogólnopolski. W tym roku rozpalimy w sobie harcerski ogień oraz wrócimy do korzeni skautingu.

Jesteście gotowi na solidną dawkę śmiechu, mnóstwo utalentowanych ludzi oraz prawdziwą harcerską atmosferę? Podejmijcie wyzwanie! Weźcie udział w XXXIV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym „OPAL”. Czekamy właśnie na Wasze zgłoszenia!